Starter.
Try it first. For FREE.
20 / day
2 each / day
Not included
Watch ads to view
Contains ads
Not included
30 days
Invest in your education.
See how students are building confidence in math with Axioma Scholar.

FAILING A CLASS can mean an extra semester of university,
costing an EXTRA CAD$ 3,680 on average!
STARTING AT THE PRICE OF A CUP OF COFFEE:
Choose how YOU want to study.
More practice. More progress.
Unlock the features linked to higher grades, more efficient studying, and deeper understanding
Personalized.
Adaptive.
Science-backed.
Progress.
Practice
Questions
Strengthen your skills, one personalized question at a time.
Hints & Saved
Questions
Get guided to an answer so you can solve it on your own next time.
Topic
Targeting
Focus on the topics you need to work on the most.
Insights &
Reports
Use your results to learn about yourself & guide smarter practice.
In-App
Ads
Study with fewer distractions.
Problem
Regeneration
Redo the question with new numbers, so you master concepts instead of memorizing answers.
Session
History
Review previous sessions & recently answered questions.
Try it first. For FREE.
20 / day
2 each / day
Not included
Watch ads to view
Contains ads
Not included
30 days
Best for casual studying.
500 / week
5 each / day
Subtopics
Personalized
progress dashboard
Ad-free
5 / week
90 days
For maximum practice & progress.
Unlimited
Unlimited
Subtopic & multi-
topic selection
Personalized
progress dashboard
+ deep insights
Ad-free
Unlimited
1 year
$0
forever
For quick practice when you only need the basics.
THE PRICE OF A CUP OF COFFEE
$3.99
/ month
More questions, no ads, and enough support to stay consistent.
$9.95
/ month
Unlimited practice, deeper insights, and regeneration for better understanding.
CHOOSE YOUR PLAN:
Try it first. For FREE.
Practice
Questions
Strengthen your skills, one personalized question at a time.
20 / day
Hints & Saved
Questions
Get guided to an answer so you can solve it on your own next time.
2 each / day
Topic
Targeting
Focus on the topics you need to work on the most.
Not included
Insights &
Reports
Use your results to learn about yourself & guide smarter practice.
Watch ads to view
In-App
Ads
Study with fewer distractions.
Contains ads
Problem
Regeneration
Redo the question with new numbers, so you master concepts instead of memorizing answers.
Not included
Session
History
Review previous sessions & recently answered questions.
30 days
Best for casual studying.
Practice
Questions
Strengthen your skills, one personalized question at a time.
500 / week
Hints & Saved
Questions
Get guided to an answer so you can solve it on your own next time.
5 each / day
Topic
Targeting
Focus on the topics you need to work on the most.
Subtopics
Insights &
Reports
Use your results to learn about yourself & guide smarter practice.
Personalized
progress dashboard
In-App
Ads
Study with fewer distractions.
Ad-free
Problem
Regeneration
Redo the question with new numbers, so you master concepts instead of memorizing answers.
5 / week
Session
History
Review previous sessions & recently answered questions.
90 days
THE PRICE OF A CUP OF COFFEE
$3.99
/ month
More questions, no ads, and enough support to stay consistent.
Upgrade to StandardFor maximum practice & progress.
Practice
Questions
Strengthen your skills, one personalized question at a time.
Unlimited
Hints & Saved
Questions
Get guided to an answer so you can solve it on your own next time.
Unlimited
Topic
Targeting
Focus on the topics you need to work on the most.
Subtopic & multi-
topic selection
Insights &
Reports
Use your results to learn about yourself & guide smarter practice.
Personalized
progress dashboard
+ deep insights
In-App
Ads
Study with fewer distractions.
Ad-free
Problem
Regeneration
Redo the question with new numbers, so you master concepts instead of memorizing answers.
Unlimited
Session
History
Review previous sessions & recently answered questions.
1 year
$9.95
/ month
Unlimited practice, deeper insights, and regeneration for better understanding.
Go Premium
Prefer one payment?
FOR THE PRICE OF A TEXTBOOK
Lifetime Premium: $150.00
Pay once. Never pay again.
All the benefits of Premium for one price.
WE OFFER EDUCATOR DISCOUNTS
Share a few details about your students and classes. We will use them to prepare pricing that fits your school's needs.